Wyobraź sobie, że poznajesz nową osobę. Co robisz? Najprawdopodobniej przedstawisz się, być może wyjmiesz wizytówkę, a na pewno spojrzysz na swojego rozmówcę. I jak przekonują psychologowie wystarczy ci od 4 do 11 sekund, by wyrobić sobie o nim zdanie.

 

Efekt pierwszego wrażenia

Ten podświadomy proces zachodzi w naszych głowach za każdym razem, gdy spotykamy się z czymś lub kimś do tej pory nieznanym. Mózg błyskawicznie szacuje poziom sympatii i wiarygodności, co bezpośrednio rzutuje na nasze nastawienie do danej osoby, produktu, marki. Schemat ten decyduje nie tylko o sposobie odbioru naszej firmy przez klienta, ale również o szeregu wykonywanych przez niego czynności. Wymienić tu możemy chociażby decyzję o pozostaniu na odwiedzanej stronie internetowej, czy też dokonanie zakupu lub skorzystanie z oferowanych usług. Tym samym efekt pierwszego wrażenia realnie wpływa na wzrost sprzedaży przedsiębiorstwa, co znacząco przekłada się na poziom osiąganych w nim przychodów.

 

Gdzie szukać logo?

Do rozważenia mamy kilka możliwości. Możemy sami zasiąść przed programem graficznym (pod warunkiem, że jesteśmy utalentowanymi grafikami, to w porządku) lub naszkicować na kartce papieru projekt i poprosić o przeniesienie go do wersji elektronicznej. Jeśli jednak nie czujemy się pewnie z ołówkiem w dłoni, a nadal wypatrujemy oszczędności, to możemy pomyśleć o projekcie logotypu na zasadzie barteru lub w ramach praktyk studenckich. Jest szansa, że otrzymamy naprawdę niezły projekt. Niestety istnieje również ryzyko, że nie będzie on profesjonalnie przygotowany. Mało który początkujący grafik ma doświadczenie w kwestiach przygotowania do druku czy też przy tworzeniu twz. księgi znaku. Może to stworzyć cały szereg problemów już przy pierwszych próbach wykorzystania logotypu. Mieliśmy oszczędzić, a w rzeczywistości marnujemy wiele czasu, a wykonaną pracę trzeba będzie poprawić. Opóźnienia z tym związane mogą na wstępie pogorszyć nasz wizerunek, a niska jakość projektu odebrać profesjonalizm naszej działalności i zmarnować potencjał płynący z efektu pierwszego wrażenia.

 

Dobre logo gwarantowane

Jako przedsiębiorcy nie musimy znać się na projektowaniu graficznym, systemie identyfikacji wizualnej, a tym bardziej na badaniach nad odbiorem logotypu przez konsumentów. W efekcie może się okazać, że trudno nam jest ocenić jakość niskobudżetowego projektu. O skuteczności i oddziaływaniu na klientów już nie wspominając. Dlatego też najbezpieczniej jest zwrócić się do agencji kreatywnej lub reklamowej. Specjaliści tam pracujący, znają się na rzeczy. Nie tylko podpowiedzą, jakie trendy w projektowaniu logotypów obecnie panują, ale przede wszystkim zaoszczędzą nam sporo czasu i problemów w przyszłości. Niepowtarzalne i profesjonalnie wyglądające logo, szybko zapadnie w pamięć odbiorców. a o to przecież nam chodzi!

 

Twoja marka, to Ty!

Twoje logo, to Twoja wizytówka. Zadbaj o nie tak, jak dbasz o własny wizerunek. Zastanów się, jakie rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze. Pamiętaj jednak, że prowizoryczne logo, takie „na chwilę” czy tylko „na spróbowanie”, nie sprawdzi się w świecie reklamy. Negatywne pierwsze wrażenie klienta, trudno i bardzo kosztownie jest zmienić. Nie sądzisz, że Twoja marka jest zbyt cenna, by od samego początku źle ją budować? Nie żałuj swojego czasu i środków, jeśli w rezultacie otrzymasz profesjonalny i dopasowany projekt logotypu.

Podsumowując, warto skorzystać z usług sprawdzonej agencji kreatywnej, która w swoich szeregach posiada doświadczonych ekspertów od kreacji marki i spójnego z nią logotypu. Zespół grafików zadba o to, byś w przyszłości nie miał problemów przy drukowaniu logo na różnych materiałach. Zadbaj również o profesjonalną Księgę Znaku, która zagwarantuje Ci spójność oraz czytelność identyfikacji wizualnej (więcej o tym w następnych tekstach na blogu).

W Arc Media możesz liczyć na wsparcie specjalistów, którzy z pasją podchodzą do każdego zadania. Krok po kroku przeprowadzą Cię przez proces tworzenia nowego logotypu lub liftingu dotychczasowego projektu. Sprawdź jak to działa u Nas!